Car Haulers / 2026 K L Manufacturing LLC. 83 x 20 7K CH- #K263671
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Car Haulers
$4,600Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K263671 |
| Trailer Type: | Car Haulers |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2000 lbs |
| Payload: | 5000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Slide In Ramps |
Additional Information
| VIN: | 7PA1A2026TL003671 |
| Stock Number: | K263671 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 83X20 7K CH STEEL FLOOR |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Find Out More!
Recently Viewed
2025 KL Manufacturing 83X24 EQ 2B 14K DDBF 12KDLJ STAND UP RAMPS K253288
Available in Wichita, Kansas
Price:$6,725
Financing from $131 / mo.
Instant • No credit impact
Financing Details
Monthly payment calculated based upon a 72 month loan, at 11.99% APR, and $6,725 total amount financed. Excludes tax, title, license, and doc fees. Not all buyers or vehicles will qualify. Minimum $0 monthly pmt required. Terms subject to change without notice.Price:$2,700
Financing from $53 / mo.
Instant • No credit impact