Utility Trailer / 2026 K L Manufacturing LLC. 76″ x 16 TA UT NOB 4FT GATE- #K263767
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Utility Trailer
$2,700Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K263767 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 16' 192" x 6.33' 76" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5200 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1800 lbs |
| Payload: | 5200 lbs |
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 6.33' 76" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | 4' Gate |
Additional Information
| VIN: | 7PA1U1627TL003767 |
| Stock Number: | K263767 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 76" X 16' TA UT NOB 2KJ AFRAME |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |