Enclosed Trailers / 2026 Cynergy 2 6 x 12 SA BASIC- #C265176
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Enclosed Trailers
$4,150Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | C265176 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | CHARCOAL |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Payload: | 1530 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Empty Weight: | 1460 lbs |
| Payload: | 1530 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
| Interior Height: | 5.92' 71" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Tubular |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | Barn Style Rear Doors |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE1218TA015176 |
| Stock Number: | C265176 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Cynergy 2 |
| Model: | 6X12 SA BASIC |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Find Out More!
Recently Viewed
Price:$3,975
Financing from $78 / mo.
Instant • No credit impact
Financing Details
Monthly payment calculated based upon a 72 month loan, at 11.99% APR, and $3,975 total amount financed. Excludes tax, title, license, and doc fees. Not all buyers or vehicles will qualify. Minimum $0 monthly pmt required. Terms subject to change without notice.Price:$22,025
Financing from $430 / mo.
Instant • No credit impact
Financing Details
Monthly payment calculated based upon a 72 month loan, at 11.99% APR, and $22,025 total amount financed. Excludes tax, title, license, and doc fees. Not all buyers or vehicles will qualify. Minimum $0 monthly pmt required. Terms subject to change without notice.Price:$2,700
Financing from $53 / mo.
Instant • No credit impact