Enclosed Trailers / 2026 Cynergy 2 8.5 x 28 TA4 ADV- #C254081
Unit details
2026 Cynergy 2
8.5 x 28 TA4 ADV
WHITE W/ BLACKOUT TRIM
84″ INTERIOR HEIGHT
7000LB TANDEM SPRING AXLES
RHINO ADVANCE PACKAGE
WINCH PLATE
60″ EXTENDED TONGUE
RECESSED TIRE COMPARTMENT
LOWER CABINETS
UPPER CABINETS
GENERATOR DOOR W/ VENTS
SILVER METAL WALLS
SILVER METAL CEILING
RTP FLOOR
RTP ON RAMP AND FLAP
LOADING LIGHTS
30AMP ELECTRICAL PACKAGE
110V RECEPTICAL
LED 4′ LIGHTS
EXTRA SWITCHES
30AMP MOTOR BASE
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Enclosed Trailers
$22,025Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | C254081 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | WHITE |
| Length x Width: | 28' 336" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 10400 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Empty Weight: | 3600 lbs |
| Payload: | 10400 lbs |
| Length: | 28' 336" |
| Width: | 8.5' 102" |
| Interior Height: | 7' 84" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Tubular |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | Ramp Rear Door |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE2424TA014081 |
| Stock Number: | C254081 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Cynergy 2 |
| Model: | 8.5X28 TA4 ADV |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |