Car Haulers / 2026 K L Manufacturing LLC. 83 x 26 12K CH- #K264336
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Car Haulers
$4,350Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K264336 |
| Trailer Type: | Car Haulers |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 26' 312" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Payload: | 9400 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Empty Weight: | 2600 lbs |
| Payload: | 9400 lbs |
| Length: | 26' 312" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Slide In Ramps |
Additional Information
| VIN: | 7PA1A2629TL004336 |
| Stock Number: | K264336 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 83X16 12K CH |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |




