/ 2026 HILLCREST 83 x 22 14K PARTIAL TILT- #H263809
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
$7,325Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | H263809 |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 22' 264" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 10210 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Empty Weight: | 3790 lbs |
| Payload: | 10210 lbs |
| Length: | 22' 264" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 12K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | Tilt |
| Ramp: | Tilt |
Additional Information
| VIN: | 7X8BT2225TS003809 |
| Stock Number: | H263809 |
| Year: | 2026 |
| Make: | HILLCREST |
| Model: | 83X22 TILT |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |