10810 W Kellogg Dr.
Wichita, Kansas 67209

(316) 364-3467
sales@1stoptrailersales.com
| VIN: | 7X8BT2225TS003809 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | other |
| Model: | 83X22 TILT |
| Length: | 22' or 264" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Empty Weight: | 3790 |
| Payload: | 10210 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7720 |
| Stock #: | H263809 |
2026 HILLCREST
83 x 22 14K (16+6) PARTIAL TILT
12K JACK
7000LB AXLES
2 5/16 ADJUSTABLE COUPLER
6" Factory Channel FRAME
3" Factory Channel
2" Treated Pine
Hydraulic Dampening with Valve Control
| (4) 5/8" D-Rings |