Car Haulers / 2026 K L Manufacturing LLC. 83 x 24 7K STEEL – #K263959
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in Wichita, KS!
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Car Haulers
$5,050Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K263959 |
| Trailer Type: | Car Haulers |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 24' 288" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2500 lbs |
| Payload: | 4500 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Slide In Ramps |
Additional Information
| VIN: | 7PA1A2423TL003959 |
| Stock Number: | K263959 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 83X24 CH 7K STEEL |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |