10810 W Kellogg Dr.
Wichita, Kansas 67209

(316) 364-3467
sales@1stoptrailersales.com
| VIN: | 7X8BD1624TS004080 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | other |
| Model: | 7X16 DUMP 40" SIDES |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Empty Weight: | 5530 |
| Payload: | 8470 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7720 |
| Stock #: | H264080 |
7X16 TANDEM
7K AXLES
14K GVWR
SLIDE IN RAMPS
TELESCOPING RAM
SPREADER DOORS