10810 W Kellogg Dr.
Wichita, Kansas 67209

(316) 364-3467
sales@1stoptrailersales.com
| VIN: | 7NHBE1424TA015838 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | cynergy2 |
| Model: | 7X14 TA BASIC |
| Length: | 14' or 168" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2320 |
| Payload: | 4680 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | RED |
| Location: | 7720 |
| Stock #: | C265838 |
7X14 TA BASIC
84" INTERIOR HEIGHT
LED LIGHTING
RAMP DOOR
.080 METAL EXTERIOR
RED WITH BLACK OUT TRIM