Utility Trailer / 2026 K L Manufacturing LLC. 6.33 x 14 – #K264125
Unit details
76X14 TA UT
TANDEM 3500LBS AXLES
SPARE TIRE HOLDER
TREATED WOOD FLOOR
DOT REFLECTIVE TAPE
LED LIGHTING
30″ REAR RAMP GATE
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Utility Trailer
$2,575Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K264125 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 14' 168" x 6.33' 76" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5225 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1775 lbs |
| Payload: | 5225 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 6.33' 76" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | 36" Ramp Gate |
Additional Information
| VIN: | 7PA1U1421TL004125 |
| Stock Number: | K264125 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 76X14 TA UT |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |