Enclosed Trailers / 2026 Cynergy 2 6 x 12 – #C265820
Unit details
6X12 SA BASIC
SINGLE 3500LBS AXLE
205/75/15 8 PLY TIRES
LED LIGHTING
2″ COUPLER
RAMP DOOR
.080 YELLOW METAL EXTERIOR
BLACKOUT TRIM
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Enclosed Trailers
$4,425Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | C265820 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | YELLOW |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Payload: | 2040 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 1460 lbs |
| Payload: | 2040 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
| Interior Height: | 6' 72" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Tubular |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | Ramp Rear Door |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE1214TA015820 |
| Stock Number: | C265820 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Cynergy 2 |
| Model: | 6X12 SA BASIC |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |