10810 W Kellogg Dr.
Wichita, Kansas 67209

(316) 364-3467
sales@1stoptrailersales.com
| VIN: | 7PA1U1624TL004181 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | klmanufacturingllc |
| Model: | 83X16 TA UT |
| Length: | 16' or 192" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1820 |
| Payload: | 5180 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7720 |
| Stock #: | K264181 |
2026 K L Manufacturing LLC.
83 x 16 TA UT
3500LB AXLES
2" BULLDOG HITCH
7K DROP LEG JACK
30" RAMP GATE
1 BRAKE
DOVE TAIL
WOOD FLOOR
LED LIGHTING