10810 W Kellogg Dr.
Wichita, Kansas 67209

(316) 364-3467
sales@1stoptrailersales.com
| VIN: | 7PA1U1429TL003479 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | klmanufacturingllc |
| Model: | 83X14 TA UT |
| Length: | 14' or 168" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1775 |
| Payload: | 5225 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7720 |
| Stock #: | K263479 |
TANDEM 3500 LBS AXLES
TREATED WOOD FLOOR
BULLDOG HITCH
DOT REFLECTIVE TAPE
LED LIGHTING
205/75/15 8PLY TIRES
SPARE TIRE HOLDER
30" REAR RAMP GATE
7K JACK
1 BRAKE