Car Haulers / 2026 K L Manufacturing LLC. 83 x 20 CH 7K – #K263997
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Car Haulers
$3,450
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Price: | $3,450 |
| Stock Number: | K263997 |
| Trailer Type: | Car Haulers |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2000 lbs |
| Payload: | 5000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Slide In Ramps |
Additional Information
| VIN: | 7PA1A2023TL003997 |
| Stock Number: | K263997 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 83X20 CH 7K |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |