10810 W Kellogg Dr.
Wichita, Kansas 67209

(316) 364-3467
sales@1stoptrailersales.com
| VIN: | 7X8BT2422TS003831 |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | other |
| Model: | 83 X 14 |
| Length: | 24' or 288" |
| Width: | 6.92' or 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 4410 |
| Payload: | 11590 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | BLACK |
| Location: | 7720 |
| Stock #: | H263831 |
2026 HILLCREST
83x 2416K (16+8)PARTIAL TILT
12K JACK
8000LB AXLES
2 5/16 ADJUSTABLE COUPLER
6" Factory Channel FRAME
3" Factory Channel
2" Treated Pine
Hydraulic Dampening with Valve Control
| (4) 5/8" D-Rings |
| (4) 5/8" D-Rings |