Enclosed Trailers / 2026 Cynergy 2 6 x 12 SA BASIC- #C265176
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Enclosed Trailers
$4,150Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | C265176 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | CHARCOAL |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Payload: | 1530 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Empty Weight: | 1460 lbs |
| Payload: | 1530 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
| Interior Height: | 5.92' 71" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Tubular |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | Barn Style Rear Doors |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE1218TA015176 |
| Stock Number: | C265176 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Cynergy 2 |
| Model: | 6X12 SA BASIC |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |