Utility Trailer / 2026 K L Manufacturing LLC. 76 x 14 SA UT GREEN- #K264209
Unit details
2026 K L Manufacturing LLC.
76 x 14 SA UT
GREEN
3500LB SINGLE AXLE
2K JACK
NO BRAKE
30″ RAMP GATE
2″ BULLDOG HITCH
A-FRAME
LED LIGHTS
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Utility Trailer
$2,225Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K264209 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | GREEN |
| Length x Width: | 14' 168" x 6.33' 76" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3600 lbs |
| Payload: | 2605 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3600 lbs |
| Empty Weight: | 995 lbs |
| Payload: | 2605 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 6.33' 76" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | 36" Ramp Gate |
Additional Information
| VIN: | 7PA1U1418TL004209 |
| Stock Number: | K264209 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 76X14 |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |