Utility Trailer / 2026 K L Manufacturing LLC. 6.92 x 12 – #K264204
Unit details
83X12 SA UT NB
TREATED WOOD FLOOR
SPARE TIRE HOLDER
LED LIGHTING
205/75/15 8 PLY TIRES
DOT REFLECTIVE TAPE
30″ REAR RAMP GATE
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Utility Trailer
$2,100Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K264204 |
| Trailer Type: | Utility Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 12' 144" x 6.92' 83" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Payload: | 2525 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 975 lbs |
| Payload: | 2525 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | 36" Rear Gate Ramp |
Additional Information
| VIN: | 7PA1U1215TL004204 |
| Stock Number: | K264204 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 83X12 SA UT |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Find Out More!
Recently Viewed
Price:$2,150
Financing from $42 / mo.
Instant • No credit impact