Car Haulers / 2026 K L Manufacturing LLC. 6.92 x 20 – #K264213
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Car Haulers
$4,000Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | K264213 |
| Trailer Type: | Car Haulers |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4800 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2200 lbs |
| Payload: | 4800 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | Dovetail |
| Ramp: | Slide In Ramps |
Additional Information
| VIN: | 7PA1A2023TL004213 |
| Stock Number: | K264213 |
| Year: | 2026 |
| Make: | K L Manufacturing LLC. |
| Model: | 83X20 12K CH |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |