Enclosed Trailers / 2026 Cynergy 2 7 x 14 TA BASIC- #C264735
1Stop Trailer Sales Wichita, KS
Enclosed Trailers
$6,375Price
Quick Specs
| Location: | Wichita, KS |
| Stock Number: | C264735 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | SILVER |
| Length x Width: | 14' 168" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4680 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2320 lbs |
| Payload: | 4680 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 7' 84" |
| Interior Height: | 7' 84" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | C-Channel |
| Tail: | None |
| Ramp: | Ramp Rear Door |
Additional Information
| VIN: | 7NHBE1420TA014735 |
| Stock Number: | C264735 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Cynergy 2 |
| Model: | 7X14 TA BASIC |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Find Out More!
Recently Viewed
Price:$5,925
Financing from $116 / mo.
Instant • No credit impact